Këshilla dhe truqe se si të kurseni para kur rezervoni një udhëtim

searchers

Gjithnjë e më shumë njerëz udhëtojnë me lundrim, dhe gjithashtu përsërisin, sipas statistikave më shumë se 50% e atyre që e kanë provuar kthehen. Ne jemi të sigurt se një nga gjërat që ju motivon të përsërisni, përveç komoditetit të vetë anijeve dhe destinacionit, janë çmimet, dhe kjo nëse dini si ta bëni mund të merrni pazare të vërteta dhe të kurseni para kur bëni rezervimin tuaj.

Ne ju japim disa të dhëna në mënyrë që të dini se cili moment është më i favorshëm për çmimin më të mirë, por kini kujdes! Se kjo nuk është e pagabueshme.

Lundrime dy për një (2 × 1)

Do ta shihni atë shumë kompani ofrojnë një 2 × 1 për udhëtimet e tyre, e vetmja gjë e keqe në lidhje me këtë lloj oferte është ajo je i kufizuar nga fati. Për shembull, ato janë të shpeshta dy për një në ishujt grekë ose Mesdheun. Nëse nuk e njihni zonën, ose jeni mahnitur prej saj dhe nuk keni probleme me zgjedhjen e datës, ju siguroj se ky është një opsion i mirë për të udhëtuar me gjysmën e çmimit dhe i keni të gjitha avantazhet që nëse do të kishit paguar plotësisht biletë. Po vërtet, dy për një zakonisht i referohet biletës, do të duhet të paguani këshilla për dy persona dhe tarifat e konviktit secili, por ju udhëtoni në mes ... çfarë doni më shumë!

Gjashtë muaj më parë për të rezervuar

Nëse jeni të qartë për datat e udhëtimit tuaj, dhe destinacionin tuaj, dhe gjithashtu kjo ndodh me të paktën gjashtë muaj më parë, kjo është koha ideale për të negociuar çmimet. Shtë shiriti në të cilin do të gjeni propozimet më të mira, jo aq shumë për shkak të çmimit, i cili madje mund të garantohet, por sepse ju mund të zgjidhni kabinat më të mira.

Çfarë do të thotë çmim i garantuar? Kjo është një taktikë e përdorur nga disa kompani transporti, me anë të së cilës ata ju sigurojnë se nëse gjeni të njëjtën lundrim, me një çmim më të ulët me të njëjtat kushte, ata do t'ju japin të njëjtin çmim.

El Zbritja mesatare që keni për rezervimin të paktën 6 muaj më parë është zakonisht rreth 50%, dhe ndonjëherë arrin 70% dhe mendon se mund të rezervoni praktikisht për 50 euro. Ndonjëherë ajo rezervë ia vlen të rrezikohet.

Sigurisht ky rezervim paraprak është pothuajse thelbësor nëse udhëtoni si familje Ose doni një kabinë familjare, pasi (më e zakonshme) është se vetëm 25% e kapacitetit të anijes është projektuar për kabina familjare.

A ka ndonjë ofertë të minutës së fundit?

Dhe tani ne shkojmë në anën e kundërt dhe ofertat e minutës së fundit, atë që ju mbërrini në agjenci dhe thoni në tre ditë unë dua të hipem, dhe bëjeni duke kursyer para. Vetëm disa janë me fat me këtë, por ju mund të jeni një ose një prej tyre. Ne ju japim një pjesë të informacionit, 80% e ofertave të minutës së fundit janë për çifte dhe komunikohen më pak se 7 ditë më parë, ju të dy duhet të jeni shumë fleksibël në rrugë.

Përfitoni nga fushatat e kompanive të transportit detar

Pothuajse të gjitha kompanitë e transportit kanë sezonet e zbritjes dhe promovimet në varësi të kohës së vitit për kurseni para. Për më tepër, këto promovime vijnë në emailin tuaj në njerëzit që kanë kartën ose aplikacionet e besnikërisëMe Nëse e keni të qartë se ju pëlqen të udhëtoni me atë kompani transporti për shkak të shërbimit që ju jep, kjo është mundësia më e mirë për të marrë çmime të mira.

Kompanitë e transportit gjithashtu marrin jashtë promovime të llojit "pije falas", ato përfshijnë Wi-Fi në çmim, ju japin një trajtim spa, ose madje mund të shkoni në restorante që normalisht përfshihen në menu me një menu provë që përfshihet në biletë.

Përveç kësaj, të cilat janë fushatat e kompanive të transportit detar janë fushatat e agjencisë, si ata që kanë një zyrë ashtu edhe ata që punojnë në internet.

Dhe padyshim që ka grupe të caktuara, të tilla si të rinjtë dhe të moshuarit që kanë përfitimet e tyre. Këtu Ju keni një shembull të qartë se çfarë lloj udhëtimesh u ofrohen zakonisht këtyre të moshuarve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

bool (e vërtetë)